Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü
pages ABVİM

İlçemizde halkımızın sağlıklı ve huzurlu bir ortamda hayatlarını, işlerini sürdürmeleri için kamu hizmetinin en üst düzeyde olması bilinci ve anlayışı içerisinde İnsan ve Hayvan haklarına bağımlı kalarak en iyi derecede hizmet sunma gayreti içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz

Hayvanların Doğal Ortama Bırakılması

Doğal ortamlarında    boşluklar var ise, köpekler çevre yerlerden gelerek buraları doldururlar ve kısa sürede buralarda üreyerek, bu alanın doyma noktasına   ulaşıncaya   kadar artarlar.   Çok hızla  artan nüfus ile problemlerimiz yeniden başlar.
 
 

Köpeklerin kendi bölgelerine bırakılması
         Eğer köpekler kısırlaştırma,  aşılama   ve  kulaklarına  numaralı   küpe takma işleminden sonra geldiği  sokağa bırakılırsa    hiçbir boş alan kalmaz ve buralara yeni köpekler de yerleşemez.  Çünkü var olan köpekler kendi bölgelerini korurlar

Veteriner müdürlüğü olarak tedavileri , kısırlaştırılması ve küpelenmeleri tamamlanan hayvanlar kanun gereği alındıkları bölgeye  bırakılırlar.  
 
 Kontrol altına   alınan bölgeye yeni bir köpek gelirse onunda kısırlaştırılması   gerekir   ve bu böyle devam eder. Eğer kısırlaştırma   ve sokağa geri bırakma   yeterli bir periyotta yapılırsa   uzun dönem için iyi bir çözüm  verir ve bu sayede güvenli ve sakin bir nüfus oluşturmanın yanı sıra insan sağlığını da   tehdit   etmez.
 
Hayvanların Doğal Ortama Bırakılması | Avcilar Belediyesi Veteriner İşleri