Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü
pages ABVİM

İlçemizde halkımızın sağlıklı ve huzurlu bir ortamda hayatlarını, işlerini sürdürmeleri için kamu hizmetinin en üst düzeyde olması bilinci ve anlayışı içerisinde İnsan ve Hayvan haklarına bağımlı kalarak en iyi derecede hizmet sunma gayreti içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz

Aşılama

Aşılama tedavisi olmayab bazı viral ve ya bakteriyel hastalıklara karşı tek tek koruma yöntemidir. Koruyucu hekimliğin en önemli adımlarından biri olan aşılama , hayvan sağlığı yanısıra toplum sağlığını da etkileyebilecek hastalıkları ortaya çıkmadan önlemek açısından önemlidir. Tüm memeli hayvanları etkileyen , hızlı seyreden , öldürücü ve viral bir hastalık olan kuduz aynı zamanda zoonoz bir hastalıktır. Belediyemiz kuduzla mücadale konusunda etkin rol oynamakta sokak hayvanlarını aşılama çalışmalarını sürdürmektedir.
 
 
Aşılama
 
Aşılanacak hayvan , anne aşısızsa en erken 6 haftalık anne aşılıysa 8 haftalık olmalıdırç Aşıdan tam performans olabilmek için iç ve dış parazitlerin den arındırılmış olmalıdır ve aynı zamanda hayvanların hasta olmadığı bilinmelidir.
     Bu şartlar altında yapılan aşılamalar hayat kurtarır ve salgın oluşumunun önüne geçer.
 
Veteriner Hekim
 Neşe Yıldırım   

 

 
Aşılama | Avcilar Belediyesi Veteriner İşleri